Arendamine pideva suundumusena muudab AI investeerimisel võitjate ja kaotajate tuvastamise lihtsamaks
Noticias

Arendamine pideva suundumusena muudab AI investeerimisel võitjate ja kaotajate tuvastamise lihtsamaks

Kunstliku intelligentsuse (AI) pidevale arengule keskendumine investeerimisteemana muudab investeerijate jaoks võitjate ja kaotajate eristamise lihtsamaks. See trend võib mõjutada üksikaktsiaid ja börsil kaubeldavaid fondisid (ETF), nagu Invesco QQQ Trust (QQQ) ja Invesco NASDAQ 100 ETF (QQQM).

Barclaysi analüütikute hiljutise märkuse kohaselt on nendel fondidel oluline osalus mitte ainult suurte tehnoloogiaettevõtetes, vaid ka internetiettevõtetes, mis muutuvad AI vallas üha märkimisväärsemaks. AI võib revolutsioneerida internetiliikluse mustrid ja turupiirkapitalisatsiooni, luues sellega võimalikke võitjaid ja kaotajaid tarbijate internetisektoris.

Barclays tuvastab mõned internetihiiglased, nagu Amazon, Meta Platforms (endine Facebook) ja Alphabet (Google’i emaettevõte), kes on hästi positsioneeritud AI arengust kasu saama. Need ettevõtted moodustavad kokku üle 15% QQQ ja QQQM portfellist. Nende internetiettevõtete tugev kohalolu ETF-ides pakub investoritele võimalust saada osa AI potentsiaalsest kasvust ja edust veebisektoris.

Üks QQQ ja QQQM eeliseid on nende suur põhikapitali keskendumine, mis võib muuta need AI arengust tulenevate häirete suhtes vastupidavamaks. Väiksemad ettevõtted võivad aga olla haavatavamad, kuna neil võib olla nõrk klientide säilitamine, nõrgad turupositsioonid, piiratud investeerimisvõimekus AI projektides ja väiksem kasutajaskond. Siiski võib nende väiksemate ettevõtete logistiline intensiivsus aidata neid häirete eest paremini kaitsta.

Investeerijad võivad leida võimalusi AI kasvupotentsiaali ärakasutamiseks, pöörates tähelepanu ETF-idele nagu QQQ ja QQQM. Need fondid pakuvad mitte ainult suurte tehnoloogiaettevõtetele vähemust, vaid ka internetihiiglastele, kes muutuvad üha enam olulisteks tegijateks AI maastikul.

Allikad:
– Barclaysi analüütikute märkus